Енергодарська міська територіальна громада

Запорізька область, Василівський район

24.01.2024 11:02

Зміни в порядку відкриття та оформлення спадщини

65b0d23ce4d9f__photo_2024-01-23_14-25-44.jpg

Незабаром набирають чинності зміни в порядку відкриття та оформлення спадщини.

Так, з 1 лютого починає діяти нова редакція статті 1221 Цивільного кодексу України, яка буде застосовуватися про оформленні спадкових прав. З урахуванням змін місцем відкриття спадщини буде останнє місце проживання спадкодавця.

Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.

Якщо спадкодавець мав останнє місце проживання на території іноземної держави, місце відкриття спадщини визначається відповідно до Закону України «Про міжнародне приватне право».

 У період дії воєнного стану та протягом двох років з дня його припинення, якщо смерть особи зареєстрована пізніше ніж через один місяць з дня смерті такої особи, строки на прийняття спадщини (6 місяців) обчислюються з дня державної реєстрації смерті особи в органах РАЦС.

Зверніть увагу! 
Для спадкоємців, які оформлюють спадкові права на спадщину, місцем відкриття якої є тимчасово окуповані території або території, на яких ведуться активні бойові дії, залишається право подати заяву про прийняття спадщини до будь-якого нотаріуса на території України.