Енергодарська міська територіальна громада

Запорізька область, Василівський район

12.06.2024 10:08

Енергодару - 54! З днем народження, рідне місто!

66694982050e6__photo_2024-06-11_16-33-31.jpg

54 роки тому на півдні України, на березі Каховського водосховища з’явилося нове невеличке місто Енергодар. Саме 12 червня 1970 року засновники Енергодара заклали перший гранітний камінь на піщаних пагорбах. Саме цей день є офіційною датою заснування нашого міста. 

Пізніше Енергодар набув статусу міста обласного значення, а згодом  став супутником потужного енергетичного комплексу – Запорізької атомної та Запорізької теплової електростанцій. 

До початку повномасштабної війни у місті проживало 53 тисячі осіб. Переважна більшість з них – працівники енергетичних підприємств та їх родини. Пів століття Енергодар зростав, забудовувався, активно розвивався у різних галузях. Енергетики, спортсмени, підприємці, талановита молодь, небайдужа громадськість – всі любили і прославляли його в Україні та світі.

Все змінилося з приходом ворога на нашу землю. У березні 2022 року Енергодар був окупований російськими загарбниками. Деякий час сміливість та непохитність енергодарців стримувала напір окупантів. 
Кожен з нас назавжди запам’ятає ті важкі, страшні, але сповнені стійкості дні, коли тисячі беззбройних мешканців з державними прапорами виходили на блокпост аби відстояти та захистити рідне місто. 

Триває третій рік повномасштабного вторгнення, третій рік окупації Енергодара. До початку війни енергодарці завжди яскраво відзначали день народження рідного міста: з концертами, фестивалями, виставками, численними святковими та розважальними заходами. Традиційно, для зручності та більшого залучення людей, масові святкування призначались на другу суботу червня. 
Зараз більшість наших громадян вимушено перебувають далеко від рідного міста, у різних куточках України та світу. Частина енергодарців залишається на окупованій території, перебуваючи під постійним тиском окупантів. 
Понад тисяча наших незламних земляків захищають Україну у лавах Сил Оборони. 

І всі ми з вірою у серці чекаємо на повернення додому. Віримо у Збройні Сили, в те, що Енергодар обов’язково буде звільнено. Віримо у його майбутнє у вільній та незалежній Україні.

Ми обов’язково відзначимо ще не один день народження нашого прекрасного міста, зустрінемося у звільненому українському Енергодарі, зможемо обійняти рідних та друзів, разом будемо працювати над його відновленням та розвитком. Головне – не втрачати віри в Україну, віри в ЗСУ та в наш Енергодар!
З днем народження, рідне місто!