Енергодарська міська територіальна громада

Запорізька область, Василівський район

03.04.2024 16:23

Мікрогранти для українського бізнесу

660d5871a2642__photo_2024-03-26_11-15-16.jpg

Програми мікрогрантування «Власна справа» і Гранти ветеранам, людям з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей продовжуються і набирають популярності.

 З початку 2024 року спостерігається збільшення кількості поданих заяв по Запорізькій області, більше людей цікавляться державною підтримкою, бо насправді умови дуже прості.

Подати заявку на отримання мікрогранту в сумі від 50 до 250 тисяч грн можуть як діючі підприємці, так і люди, які тільки планують започаткувати власну справу. Обов’язковою умовою отримання коштів є створення 1-2 робочих місць. Грантові кошти повертаються державі шляхом сплачених податків і обов'язкових зборів у процесі діяльності впродовж трьох років.

У 2024 році Державним центром зайнятості вже ухвалено рішення щодо надання мікрогрантів на створення бізнесу 56 заявникам, з-поміж них: 2 внутрішньо переміщені особи,  4 – учасники бойових дій, 1 бізнес проєкт  презентувала людина з інвалідністю.

Майже чверть грантоотримувачів - підприємці-початківці. Це значить, що державні грантові програми актуальні і затребувані та забезпечують успішний старт бізнесу.

«Серед бізнес ідей зустрічаються різні. Це надання послуг: із ведення бухгалтерського обліку, косметологічних послуг, послуг «сантехніка -електрика». Відкриваються кав’ярні, магазини з продажу солодощів, інструментів, комп’ютерних аксесуарів. Розширюються виробництва: електродвигунів та генераторів, систем альтернативного опалення, постільної білизни та одягу, готової їжі, вирощування мікрозелені. Удосконалюється діяльність автомайстерень, стоматологічних кабінетів, ветеринарних клінік. Створюються кабінети сімейної медицини для ВПО тощо», – розповіла директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Нагадаємо, заяву разом з бізнес-планом можна подати через портал Дія. Там же можна ознайомитись з термінами подачі заяв по кожній хвилі.

Додаткову інформацію можна отримати в Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або у Телеграм-каналі