10.03.2025 18:11
Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб нагадує:: ЯК ЗНИЗИТИ РИЗИК РОЗВИТКУ ЗАХВОРЮВАНЬ НИРОК

Всесвітній день нирки відзначається щорічно у 2-й четвер березня. Вперше цей день відзначався в нашій країні у 2008 році і був організований Українською асоціацією нефрологів спільно з представниками інших професійних асоціацій лікарів (урологів, ендокринологів, кардіологів, ревматологів, педіатрів, акушерів-гінекологів). Ця подія в Україні стала частиною Глобальної ініціативи Міжнародного товариства нефрологічних федерацій (IFKF) та Міжнародного товариства нефрологів (ISN), що має назву WorldKidneyDay (Всесвітній день нирки). Учасниками Глобальної ініціативи є робочі групи країн, до яких входять наукові товариства, громадські організації пацієнтів, соціальні та благодійні фонди тощо.
Метою цього дня є підвищення обізнаності населення про важливість нирок, які відіграють ключову роль у збереженні життя і здоров’я, а також розповсюдження інформації про те, що хвороби нирок зустрічаються часто, мають руйнівні наслідки, але піддаються лікуванню при ранній діагностиці.
Нирки – наш головний фільтр в організмі. Завдяки їм виводяться непотрібні токсини та шкідливі мікроелементи. За даними ВООЗ, близько 10% населення планети мають проблеми з нирковою системою. Більшість випадків пов'язані з тяжкими хронічними захворюваннями, які можуть турбувати хворих протягом усього життя.
Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб нагадує:
8 «ЗОЛОТИХ» ПРАВИЛ ДОПОМОЖУТЬ ЗНИЗИТИ РИЗИК РОЗВИТКУ ЗАХВОРЮВАНЬ НИРОК:
Зберігайте хорошу фізичну форму. Фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, покращити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик розвитку хронічних хвороб нирок.
Регулярно вимірюйте рівень цукру у крові.
Контролюйте свій артеріальний тиск, який є однією із найпоширеніших причин розвитку захворювань нирок. Коли високий тиск виникає на фоні інших факторів ризику, то можуть з’явитися серйозні порушення функцій нирок.
Їжте здорову їжу і стежте за вагою.
Підтримуйте здоровий баланс рідини. Пити треба регулярно, рівними порціями впродовж всього дня, орієнтуючись на відчуття спраги. Соки, солодкі газовані, соковмісні напої варто суттєво обмежити.
Не паліть. Куріння є однією із причин зменшення кровопостачання нирки, що призводить до погіршення функції органу та підвищує ризик раку нирок. Пасивні курці також потрапляють в зону ризику. Набряк гомілок, постійна втома, порушення концентрації, уваги, втрата апетиту, поява крові та піни у сечі – це симптоми, які найчастіше проявляються, коли хвороба нирок переходить у важку форму.
Регулярно контролюйте функцію нирок, якщо у вас є фактори високого ризику: цукровий діабет, гіпертонія, надмірна маса тіла, батьки чи родичі страждають на хвороби нирок
За наявності одного чи більше факторів ризику необхідно пройти обстеження. Краще запобігти хворобі, ніж лікувати її!
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини