Енергодарська міська територіальна громада

Запорізька область, Василівський район

15.07.2025 11:11

Німецьке видання Süddeutsche Zeitung: «Атомна електростанція у зоні бойових дій»

e0581fa1-7656-4f81-9cc2-2422717d5aed.jpg

ℹ️ На четвертому році повномасштабної війни та окупації частини українських земель вкрай важливо регулярно нагадувати світовій спільноті про трагедію, яку щоденно переживає український народ, зокрема, наші громадяни на захоплених росіянами територіях. 

14 липня у німецькому щоденному виданні Süddeutsche Zeitung вийшла стаття про під назвою «Атомна електростанція у зоні бойових дій». Публікація описує нагальну ситуацію в окупованому Енергодарі, де розташована найбільша в Європі атомна електростанція. 

Після захоплення у 2022 році Запорізької АЕС місто перетворилося на осередок репресій, контролю та військової присутності рф, зазначає видання.  Станція вже декілька разів була повністю знеструмлена. Крім того, сьогодні існують реальні ризики можливості запуску окупантами енергоблоків та їх підключення до російської енергосистеми.
 
Наводимо декілька ключових тез зі статті:


"Нині в Енергодарі залишилось не більше 10–15 тисяч мешканців. Росіяни повністю контролюють АЕС, використовують її як військову базу. Замість 11 тисяч працівників у довоєнний час зараз обов'язки з експлуатації станції виконують близько 4 тисяч, більшість з яких — некваліфікований персонал без необхідного досвіду та освіти. 

"Навколо АЕС тривають обстріли, що постійно загрожує безпеці об'єкта. МАГАТЕ регулярно надсилає місії для моніторингу ситуації на ЗАЕС, однак їхній доступ обмежений, а інформація — неповна. Україна та світова спільнота закликають демілітаризувати зону навколо АЕС, однак Росія відмовляється йти на такий крок".
"Окупаційна влада змушує жителів отримувати російські паспорти, без них людям навіть відмовляють у медичній допомозі. "У місті часто немає електрики та водопостачання. У бібліотеках та школах викорінюється українська культура та освіта".
"Росіяни активно вивозять дітей до літніх таборів у Криму — аналітики вбачають у цьому спробу сформувати «покоління лояльних до рф» мешканців".

"За майже 4 роки окупації понад 1000 цивільних енергодарців, серед яких - працівники АЕС, пройшли полон, катування, показові суди, десятки отримали довгі терміни ув'язнення за сфабрикованими звинуваченнями".

З повним текстом статті можна ознайомитись за посиланням.