Енергодарська міська територіальна громада

Запорізька область, Василівський район

04.09.2023 16:25

Енергодарці підписують петицію за присвоєння Савелію Федану звання Героя України посмертно

6528eae214594__photo_2023-09-02_12-55-43.jpg

Шановні енергодарці! Дорогі українці! 

Прошу кожного з вас підтримати петицію про присвоєння почесного звання «Герой України» (посмерто) нашому земляку, командиру аеромобільної роти Десантно-штурмових військ ЗСУ, 21-річному Федану Савелію Дмитровичу.

З початком повномасштабної війни рф проти України, одразу після дострокового випуску з Одеської війсьвої академії на 4 курсі, Савелій Федан долучився до лав Збройних Сил. У складі бойового підрозділу боронив Україну спочатку на Бахмутському, а потім і на Запорізькому напрямку. 

🇺🇦Незважаючи на свій юний вік, за мужність, професійні  якості військового та офіцера він був нагороджений медаллю За участь в боях «Бахмутський рубіж», Срібним Хрестом, має відзнаку Міністерства оборони України «За зразкову службу».🇺🇦

  27 серпня 2023 року, виконуючи чергове бойове завдання біля с. Роботине Запорізької області, Савелій загинув внаслідок мінометного обстрілу противника. Нашому земляку був всього 21 рік, він нещодавно одружився та мав великі плани на життя. Хлопець загинув у бою за свободу та незалежність України, не встигнувши побачити своє рідне місто звільненим від окупантів. 

Жителі Енергодара пам’ятатимуть свого Героя, який сплатив надвисоку ціну за нашу майбутню Перемогу. Для енергодарців Савелій Федан назавжди залишиться уособленням таланту, мужності, відданості своїй країні, людської гідності та офіцерської честі.

Посилання на петицію: https://petition.president.gov.ua/petition/204452 (https://petition.president.gov.ua/petition/204452