Енергодарська територіальна громада

Запорізька область, Василівський район

06.11.2023 14:58

Учасникам бойових дій та ветеранам

654aab41a3b7c__6528e9f677295__photo_2023-10-01_07-45-43.jpg
 

 Які заходи для підтримки військовослужбовців заплановані на 2024 рік: ззатверджено нову міську програму

 

Від початку повномасштабної війни, яку розв'язала рф на території України, сотні енергодарців вступили до лав Сил Оборони України аби дати відсіч ворогу та звільнити рідні землі від окупації. На сьогодні понад пів тисячі наших земляків захищають державу у складі Збройних Сил України, Національної Гвардії України та інших оборонних та правоохоронних формувань. Протягом 2022-2023 років міською владою Енергодара вжито ряд важливих заходів, направлених на підтримку наших воїнів. 

Зокрема, було внесено зміни до міської Комплексної Програми підтримки учасників АТО, ООС, сил оборони та членів їх сімей – мешканців Енергодара на 2021-2023 роки. Ними, нагадаємо, передбачено виплату одноразової матеріальної допомоги у сумі 50 тисяч гривень кожному діючому військовослужбовцю, зареєстрованому в Енергодарі. Станом на 1 листопада 2023 року цю виплату вже отримали близько 600 захисників. Також у бюджеті передбачені виплати разової грошової допомоги для військових, які зазнали поранень у ході бойових дій. Так, особи, які отримали легке поранення, отримують 10 тисяч гривень, поранення середньої тяжкості - 30 тисяч, тяжке поранення - 50 тисяч гривень. 

❗️❗️❗️Зверніть, будь ласка, увагу на додаткові виплати військовослужбовцям та членам їх родин і на зміни, які стануть можливими  в 2024 році!

Затверджено  нову Програму підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей - мешканців м. Енергодара на 2024-2026 роки. Окрім одноразової матеріальної допомоги у сумі 50 тисяч гривень кожному діючому військовослужбовцю, зареєстрованому в Енергодарі та разової грошової допомоги для військових, які зазнали поранень у ході бойових дій, в новій Програмі на наступний рік також планується  передбачити:
✅ надання адресної допомоги на реабілітацію захисників, які мають інвалідність: 
І групи - 50 000 грн; 
ІІ групи - 30 000 грн; 
ІІІ групи - 10 000 грн;

Ці три напрямки будуть пріоритетними на 2024 рік. 

Крім того, якщо дозволить спроможність міського бюджету, в 2024 році будуть профінансовані такі нові напрямки Програми. А саме: 

✅ надання разової адресної допомоги у розмірі 50 000 грн членам сімей загиблих захисників на організацію поховання;

✅ надання матеріальної допомоги у сумі 10 000 грн членам сімей загиблих захисників до Дня пам’яті Захисників і Захисниць України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет i територіальну цілісність України;

✅ виплата адресної матеріальної допомоги у сумі 2000 грн дітям захисників України до Дня захисту дітей;

✅ надання щомісячної адресної допомоги у розмірі прожиткового мінімуму дітям загиблих захисників до досягнення 18-річного віку;

✅ фінансування Громадської організації «Об’єднання учасників ATO та волонтерів «Передова».
 
 Реалізація нової Програми розрахована на 2024-2026 роки. Загальний заплановий обсяг її фінансування на три роки - 149 млн грн.

Додаткову інформацію про те, куди саме необхідно буде звернутися для оформлення відповідних виплат і які документи надати, повідомимо окремо - напочатку 2024 року - коли Програма стартує.

Військовослужбовці з Енергодара мають право на одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету на суму 50 тисяч гривень

Діючі військовослужбовці Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Прикордонної служби України, які зареєстровані в Енергодарі, мають право на одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету у розмірі 50 000 гривень.

Станом на 1 листопада таку виплату отримав 571 військовослужбовець. Сумарно на реалізацію цієї програми вже спрямовано понад 28,55 млн гривень. Допомога призначається всім військовим вказаних категорій у рамках міської Комплексної Програми підтримки учасників АТО, ООС, сил оборони та членів їх сімей – мешканців Енергодара на 2021-2023 роки. Програма діє до кінця 2022 року, тому ті, хто ще не встиг подати заяву на призначення виплати, можуть це зробити.
 Крім того, наразі міські служби готують проєкт аналогічної програми на наступний рік, у якій обов'язково буде передбачено фінансування на продовження такої виплати для наших захисників.

 ❗️Військові, які належать до вищезазначених категорій та ще не подавали заяву на призначення допомоги, можуть звернутися з пакетом необхідних документів.

📎 Для оформлення разової матеріальної допомоги заявник подає: 
✅ заяву на ім’я начальника УПСЗН (зразок заяви);
✅ копію паспорта або ID-картки та додатку до неї, або тимчасової довідки, що його замінює;
✅ копію довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків  або відмітки про його відсутність; 
✅ копію військового квитка або посвідчення офіцера, у разі їх відсутності/зіпсування – інший документ, що підтверджує належність до даної категорії;
✅ копію документа з банку про відкриття особистого рахунку IBAN, на який буде зарахована допомога.

➡️ Заява з необхідними документами надається в електронному вигляді у сканованій формі на електронну адресу: 2328_uszn@ukr.net. 
В разі відсутності такої можливості - в паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим громадянам м. Енергодара (10-й корпус ЗНУ, навпроти вулиці Незалежної України, 13, м. Запоріжжя). 

Телефони гарячої лінії: +380980173725, +380997505994

 

Енергодарці, які отримали поранення під час військової служби, можуть отримати разову матеріальну допомогу з міського бюджету

Дючі військовослужбовці Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Прикордонної служби України, які зареєстровані в Енергодарі, мають право на одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету у розмірі 50 000 гривень.

Станом на 1 листопада 2023 року таку виплату отримав 571 військовослужбовець. Сумарно на реалізацію цієї програми вже спрямовано понад 28,55 млн гривень. Допомога призначається  всім військовим вказаних категорій у рамках міської Комплексної Програми підтримки учасників АТО, ООС, сил оборони та членів їх сімей – мешканців Енергодара на 2021-2023 роки. Програма діє до кінця поточного року, тому ті, хто ще не встиг подати заяву на призначення виплати, можуть це зробити. Крім того, наразі міські служби готують проєкт аналогічної програми на наступний рік, у якій обов'язково буде передбачено фінансування на продовження такої виплати для наших захисників.

Військові, які належать до вищезазначених категорій та ще не подавали заяву на призначення допомоги, можуть звернутися з пакетом необхідних документів.

 Для оформлення разової матеріальної допомоги заявник подає: 
✅ заяву на ім’я начальника УПСЗН (зразок заяви);
✅ копію паспорта або ID-картки та додатку до неї, або тимчасової довідки, що його замінює;
✅ копію довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків  або відмітки про його відсутність; 
✅ копію військового квитка або посвідчення офіцера, у разі їх відсутності/зіпсування – інший документ, що підтверджує належність до даної категорії;
✅ копію документа з банку про відкриття особистого рахунку IBAN, на який буде зарахована допомога.

➡️ Заява з необхідними документами надається в електронному вигляді у сканованій формі на електронну адресу: 2328_uszn@ukr.net. 
В разі відсутності такої можливості - в паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим громадянам м. Енергодара (10-й корпус ЗНУ, навпроти вулиці Незалежної України, 13, м. Запоріжжя).

Для ветеранів працює єдина онлайн-платформа з відповідями на актуальні питання

Для ветеранів та їхніх сімей працює онлайн-платформа Е-ветеран, де можна знайти корисну інформацію та отримати доступ до ряду послуг. На інформаційному порталі Е-ветеран можна отримати вичерпну інформацію щодо питань соціального захисту, про надання статусів, а ідентифікувавшись за допомогою електронного підпису – скористатися цифровими ветеранськими послугами.  Це стосується не лише самих ветеранів, а й членів їх родин. Інформаційний портал має належний захист безпеки персональних даних.

 Посилання на портал: http://eveteran.gov.ua/ 

Алгоритм дій у разі зникнення цивільної людини від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

За консультаціями щодо порядку дій, допомоги у вирішенні соціальних, побутових та юридичних питань рідні полонених можуть звертатися на Гарячу лінію Координаційного штабу:
☎️ для дзвінків з України: 0 800 300 529 (безкоштовно);
☎️ для дзвінків з-за кордону: 044 390 43 90 (за тарифами оператора).

 Детальніше - в сюжеті за посиланням: https://youtu.be/V6EYe-divYA?si=qlNK9zFb7T1o1bQE

Корисна підбірка контактів від Міноборони для сімей військовослужбовців

☎️ Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців: 0 800 332 720
☎️ Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими: 0 800 300 529
 (регіональні центри також працюють у Миколаєві, ВінниціХаркові, Львові
☎️ Уповноважений Верховної Ради з прав людини - 0 800 501 720

✅ Також ви завжди можете звернутися на гарячу лінію Міноборони: ☎️ 0 800 500 442 

 Більше корисних контактів у пораднику "Родинам захисників"

УВАГА!
Ворог шукає будь-які способи, щоб виявити позиції Збройних сил України та завдати підступного удару

Так, за останньою інформацією, співробітники фсб знаходять телефони українських військових, телефонують їм з номера +380993508729 ( але, звісно, можуть бути й інші номери) та під виглядом волонтерів або небайдужих цивільних питають, куди саме вони можуть привезти начебто зібрану для ЗСУ допомогу. Які наслідки в разі отримання відповіді на питання про персональні дані військових, адреси, місця розташування підрозділів тощо, не важко здогадатися. Вочевидь, це робиться для розвідування закритої інформації та наведення ракетних ударів. 

ПРОСИМО ВСІХ НАШИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ПРЕДСТАВНИКІВ ТЕРОБОРОНИ, ВОЛОНТЕРІВ, ВСІХ ГРОМАДЯН БУТИ ВКРАЙ ОБЕРЕЖНИМИ ПІД ЧАС СПІЛКУВАННЯ З НЕЗНАЙОМИМИ ОСОБАМИ, НІКОМУ НЕ ПОВІДОМЛЯТИ ВІДОМУ ВАМ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПЕРЕМІЩЕННЯ АБО РОЗТАШУВАННЯ НАШИХ ВІЙСЬКОВИХ. СПІВПРАЦЮВАТИ МОЖНА ЛИШЕ З ПЕРЕВІРЕНИМИ ВОЛОНТЕРСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ АБО ОФІЦІЙНИМИ ОРГАНАМИ ВЛАДИ!

Що потрібно знати родичам військових, якщо захисник не виходить на зв'язок?

Міністерство оборони України підготувало буклет з порадами, які допоможуть у разі відсутності зв’язку з військовим. Порадник "Родинам військових" розроблено для підтримки родичів та близьких військовослужбовців.

Завантажити порадник можна за посиланням або взяти копію у ТЦК або відділеннях «Укрпошти».

Гаряча лінія Міноборони України - 0800 500 442

Для родичів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, запрацювала нова гаряча лінія

 Звернувшись на "лінію" можна:
✔️ отримати інформацію щодо роботи Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
✔️ консультації для родичів таких осіб.   

 Телефон "гарячої лінії" - 0 800 103 333.

 Також з питань щодо осіб, які вважаються зниклими безвісти за особливих обставин, можна звертатися і на “гарячу лінію” Офісу Омбудсмана з прав людини – 0 800 50 17 20.

Куди повідомляти, якщо вам стало відомо про те, що людина потрапила у полон?

Інформацію щодо потрапляння особи в полон до ворога необхідно повідомляти виключно до компетентних державних органів, нагадує Національне інформаційне бюро (НІБ) при Мінреінтеграції. 
Потрібно зібрати якомога більше інформації про обставини потрапляння людини у полон, в тому числі від її побратимів, свідків, рідних чи із соціальних мереж. 
Отримані дані слід одразу фіксувати, щоб повідомити до: 
• НІБ на цілодобову гарячу лінію за номером 16-48 (для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65) або через чат-боти у Telegram чи Viber. А також – написавши на електронну пошту: info@nib.gov.ua чи у месенджер на Facebook-сторінці або заповнивши онлайн-форму на сайті Бюро.
• Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими - 0 800 300 529.
• Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України, який функціонує при СБУ - (044) 321-11-21 та (098) 321-11-21.  
• Також необхідно подати заяву до відділення Національної поліції. 
Якщо ж підтвердження про перебування людини у полоні немає, але вона більше не виходить на зв’язок, потрібно звертатися до Національного інформаційного бюро. НІБ опрацює та внесе таку інформацію до відповідного реєстру.

Інформаційна безпека для родин військовополонених: що потрібно пам’ятати

Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції нагадує, що дані військових, які ймовірно перебувають у полоні, слід повідомляти виключно українським профільним інституціям.

▪️Заповнення анкет, отриманих зі смс-повідомлень чи інших неофіційних розсилок, навпаки може завадити звільненню оборонців з полону. Таким чином ворог може збирати персональні дані полонених і їхніх рідних.

Тож заради безпеки наших захисників рекомендуємо їхнім близьким:

- ігнорувати будь-які неофіційні повідомлення;
- не надавати жодної особистої інформації про своїх родичів неперевіреним особам/сайтам/телеграм-каналам;
- повідомляти про випадки незаконного збору персональних даних до правоохоронних органів України.

❗️Нагадуємо, що повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію за номером: 16-48 чи скориставшись чат-ботами у Telegram або Viber. Також можна заповнити онлайн-форму на сайті НІБ. Для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65.

Корисна інформація для військовослужбовців на одному ресурсі 

За підтримки Уряду створено онлайн-портал, на якому зібрана вичерпна інформація щодо основних питань в частині проходження військово-лікарської комісії, отримання необхідних документів та довідок, оформлення пільг тощо.

 На ресурсі turbota.mil.gov.ua можна дізнатися:
 
❓ як отримати направлення на лікування чи реабілітацію; 

❓ що важливо під час проходження лікування, військово-лікарської та медико-соціальної експертної комісії; 

❓ які пільги та грошові виплати належать військовослужбовцю; 

❓ які документи потрібно отримати і до кого за ними звертатись. 

ℹ️ Також додаткову інформацію щодо процедури проходження ВЛК можна дізнатися на гарячих лініях: 

☎️ Міністерства охорони здоров’я України: 0 800 60 20 19;

☎️ Міністерства оборони України: 0 800 500 442.

Для військовослужбовців, які зазнали поранень, Міноборони розроблено спеціальний Довідник 

 "Довідник військовослужбовця після поранення" розміщено на сайті Міноборони: 
➡️через вкладку «військовослужбовцям» https://www.mil.gov.ua/ 

➡️здійснюється перехід на сайт ТУРБОТА https://turbota.mil.gov.ua/

Сайт простий у користуванні, містить алгоритми дій пораненого та відповіді на всі питання, які виникають під час лікування, проходження ВЛК, отримання виплат тощо. 

Також на сайті є «Довідник військовослужбовця після поранення», який можна завантажити

Для максимального комфорту сайт містить зразки рапортів та покрокові інструкції отримання виплат, протезування, отримання статусу УБД, посвідчення особи з інвалідністю тощо.

Що потрібно знати, якщо близька вам людина, яка несе службу у лавах ЗСУ, не виходить на зв'язок?

 Міністерство оборони України підготувало буклет з порадами, які допоможуть у разі відсутності зв’язку з військовим. 

Порадник "Родинам військових" розроблено для підтримки родичів та близьких військовослужбовців.

➡️ Завантажити порадник можна:

✅ через QR-код на сайті Міноборони;
✅ за посиланням https://mod-gov-ua.s3.eu-north-1.amazonaws.com/MOD_ZSU-FAMILY_V0037_2023.07.18.pdf
✅ або взяти копію у ТЦК або відділеннях «Укрпошти.

Гаряча лінія Міноборони України - 0800 500 442

 

 

 

 

Поділитись