Енергодарська міська територіальна громада

Запорізька область, Василівський район

19.01.2024 14:58

Учасникам бойових дій та ветеранам

654aab41a3b7c__6528e9f677295__photo_2023-10-01_07-45-43.jpg
 

До уваги ветеранів війни та членів їх сімей!
       Суб’єктом надання послуг із психологічної допомоги Волошко Наталією Володимирівною надається психологічна допомога ветеранам війни, членам їх сімей та іншим особам. Діяльність практичного психолога здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 № 1338 № «Деякі питання надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб».
        Наказом Міністерства у справах ветеранів війни України від 10.06.2024 № 174 Волошко Наталію Сергіївну включено до Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей.
        ☎️ Для отримання психологічної допомоги ветерани війни, члени їхніх сімей та особи, які постраждали від війни, можуть звернутися за телефоном: 096310276.

Для ветеранів та їхніх сімей стартувала освітньо-грантова програма «Траєкторія» на розвиток бізнесу

«Дія.Бізнес» та «Аврора» оголосили про запуск унікальної програми, метою якої є допомогти українським захисникам і членам їхніх родин розпочати власну підприємницьку діяльність.

У рамках «Траєкторії» всі учасники пройдуть ґрунтовне навчання з розробки ефективного бізнес-плану. Досвідчені фахівці, успішні ветерани-підприємці й психологи ділитимуться знаннями й практичними порадами з відкриття бізнесу.

Найкращі 50 учасників отримають гранти у розмірі 100 тисяч гривень на старт або розвиток власної справи. При цьому гранти можна використати в будь-якій сфері підприємництва. Однак перевага надаватиметься бізнес-планам, пов'язаним з виробництвом товарів для дому.

Взяти участь в програмі можуть ветерани, військовослужбовці, а також чоловіки та дружини українських захисників. 

Подати заявку можна до 23 червня на сайті

 

ДО УВАГИ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ!

Розпорядженнями начальника Енергодарської МВА затверджено Порядок надання матеріальної допомоги до Дня пам’яті Захисників та Захисниць України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, членам їх сімей, який відзначається щороку 29 серпня. 
 
➡️ Право на матеріальну допомогу надається членам сім’ї загиблого у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, який до 24.02.2022 та на дату смерті (загибелі) мав реєстрацію місця проживання у м. Енергодарі, у тому числі як внутрішньо переміщена особа, яка до 24.02.2022 обліковувалась у м.Енергодарі в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, який є: 
✔️ громадянином України; 
✔️ має статус члена сім’ї загиблого (померлого) відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» або «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей. 
 
 ➡️ До членів сім'ї загиблого захисника/захисниці відносяться: 
- батьки; 
- дружина/чоловік, які не одружились вдруге; 
- діти (якщо дитина не досягла повноліття - із заявою на матеріальну допомогу звертається законний представник/опікун дитини). 
 
➡️ Для оформлення матеріальної допомоги заявник(-ця) подає: 
1) заяву за формою встановленого зразка згідно з додатком до Порядку (зразок заяви); 
2) копію паспорта (всі сторінки) або ID-картки та витяг про місце проживання (формується засобами Порталу Дія, зокрема мобільного додатка Порталу Дія); 
3) копію реєстраційного номера облікової картки платника податків; 
4) копію посвідчення/довідки члена сім’ї загиблого (померлого); 
5) довідку з банківської установи про відкриття особового рахунку за стандартами IBAN, на який може бути зарахована матеріальна допомога; 
6) копії документів, що підтверджують сімейні правовідносини, родинні зв’язки: (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про народження загиблого тощо); 
7) копію свідоцтва про смерть загиблого (померлого) Захисника/Захисниці. 
 
📎 На дитину/дітей подається: 
1) копія свідоцтва про народження; 
2) копія паспорта/ID-картки (на дитину/дітей віком від 14-ти років) та витяг про місце проживання дитини/дітей (формується засобами Порталу Дія, зокрема мобільного додатка Порталу Дія); 
3) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків. 
 
➡️ Заява з документами подається у паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим громадянам з м.Енергодара, який розташований за адресою: м.Запоріжжя, пр.Соборний 226, 10 корпус ЗНУ, або у сканованій формі надсилається на електронну адресу 2328.uszn@gmail.com. 
 
➡️ Звернення за матеріальною допомогою  приймаються протягом червня-липня 2024-2026 років  
 
➡️ Матеріальна допомога виплачується один раз на рік у серпні за умови наявності фінансування  
 
➡️ У разі, якщо за допомогою звернулись декілька заявників, які мають право на таку допомогу, то матеріальна допомога  призначається рівними частками всім заявникам 
 
➡️ Матеріальна допомога призначається без урахування сукупного доходу сім’ї у розмірі 10 тисяч гривень.

 

Для Захисників та їх рідних запрацювала Єдина гаряча лінія

Міністерство у справах ветеранів України запустило безоплатну "Єдину ветеранську лінію" для консультації та підтримка захисників, їх сімей та родин загиблих на війні.

☎️ Номер Єдиної гарячої лінії - 0 800 505 217. Графік роботи - щодня з 08:00 до 20:00.

За телефоном кваліфіковані фахівці надають консультацію з:
☑️ психосоціальної підтримки;
☑️ оформлення пільг;
☑️ житлових питань;
☑️ грошової допомоги та компенсації;
☑️ медичних питань;
☑️ юридичної підтримки.

До Дня захисту дітей родини Захисників можуть отримати матеріальну допомогу

Розпорядженням начальника Енергодарської МВА затверджено Порядок надання адресної матеріальної допомоги з міського бюджету дітям Захисників та Захисниць України до Дня захисту дітей.

 Матеріальна допомога виплачується у травні до Дня захисту дітей 1 червня.
 
✅ Право на виплату мають сім'ї Захисників України, які захищали та захищають Батьківщину у складі ЗСУ, Національної гвардії України, Прикордонної служби України, або загинули у боротьбі за незалежність України, та до 24.02.2022 і на момент звернення мають реєстрацію в Енергодарі, в яких виховуються діти до 18-ти років.
✅ Допомога надається одному із батьків або законному представнику дитини, який є громадянином України. 

❗️ Для оформлення допомоги заявник подає: 
☑️ заяву (зразок заяви); 
☑️ копію паспорта або ID-картки та витяг про місце проживання;
☑️ копію реєстраційного номера облікової картки платника податків; 
☑️ довідку з банківської установи про відкриття рахунку;
☑️ копію документа, що підтверджує сімейні правовідносини представництво інтересів;
☑️ довідку про безпосередню участь в обороні України, видана не більше 2 місяців на дату подання заяви; 
☑️ копію посвідчення: УБД, учасника війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, довідки члена сім’ї загиблого.
У разі подання заяви законним представником дитини – копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки надаються на заявника та Захисника. 

➡️ На дитину подається:
☑️ копія свідоцтва про народження;
☑️ копія паспорта/ID-картки (на дитину (дітей) віком від 14-ти років); 
☑️ витяг про місце проживання дитини;
☑️ копія реєстраційного номера облікової картки платника податків.

✅ Заява документами подається у паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим енергодарцям за адресою: м.Запоріжжя, пр. Соборний 226, 10 корпус ЗНУ,  або у сканованій формі на електронну адресу 2328.uszn@gmail.com .

✅Документи на отримання допомоги необхідно надсилати в одному листі, в темі зазначати тип звернення “Допомога до дня захисту дітей"

✅ Звернення за матеріальною допомогою приймаються протягом березня-квітня 2024-2026 років.

✅ Адресна матеріальна допомога призначається один раз на рік, за умови наявності фінансування за Програмою підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей – мешканців м.Енергодара на 2024-2026 роки.

✅ Розмір адресної матеріальної допомоги - 2000 гривень на кожну дитину.

 Як і де ветеранам отримати необхідні послуги та довідки? 

Гід з державних послуг – це офіційний ресурс, який містить повну інформацію про всі держпослуги в Україні.

Як отримати статус учасника бойових дій, оформити пільги за комунальні послуги чи відкрити бізнес – відповіді на ці запитання можна знайти на Гіді. 

Також на ресурсі є інформація про місце отримання послуги чи довідки; терміни; перелік необхідних документів; результати та спосіб їх  оскарження. 

Для військовослужбовців та їх рідних працює гаряча лінія кризової підтримки Українського ветеранського фонду

➡️ Фахівці фонду нададуть вам необхідну психологічну допомогу, вислухають, підтримають та допоможуть знайти вирішення у кризових ситуаціях.

☎️ Номер гарячої лінії - 0 800 33 20 29 (без вихідних та цілодобово).

 

Ветерани та їх рідні можуть отримати безоплатну психологічну допомогу 

 Завдяки впровадженню нової системи надання психологічної допомоги кожна ветеранська родина зможе обрати зручний формат послуг (дистанційний або очний, індивідуальний або груповий) та фахівця з психологічної підтримки.
Така допомога є безоплатною і надаватиметься за трирівневою системою:
✅ соціальні працівники, помічники ветерана та інші особи, які пройшли відповідну підготовку та надають соціально-психологічну підтримку та соціальні послуги;
✅ психологічна допомога, яку можуть надавати надавачі послуг з психологічної допомоги незалежно від форми власності, в тому числі ФОП;
✅ комплексна медико-психологічна допомога, яку забезпечують ліцензовані установи, в яких є мультидисциплінарні команди.

➡️ Мінветеранів буде відшкодовувати вартість наданих послуг із психологічної допомоги суб’єктам другого та третього рівнів, спеціалізованим закладам незалежно від форми власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям. Покрокова інструкція реєстрації в Реєстрі суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їхніх сімей – у інфографіці.

➡️ Посилання на Кабінет надавача (отримувача послуг). https://veteranpsycho-help.mva.gov.ua/login?fbclid=IwAR30CF0laCeiKERfZlyf1IPKxnFnxERkAeT6VXAa-oaT7NwKkd_2i5oVfmI

Крім того, в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської «Ти як?» працює гаряча лінія кризової підтримки від Українського ветеранського фонду Мінветеранів.☎️ 0 800 33 20 29 – це першомоментна допомога для ветеранів війни, їхніх родин та всіх українців у складних ситуаціях. Лінія безоплатна та працює 24/7 для:
✅ ветеранів, які адаптуються у цивільному житті;
✅ родин військових ;
✅ тих, хто повернувся з полону
✅ людей після окупації;
✅ усім українцям у складних переживаннях та обставинах.

 

До уваги діючих військовослужбовців з Енергодара! 

Пропонуємо вашій увазі інформацію щодо надання разової матеріальної допомоги Захисникам та Захисницям України з міського бюджету в розмірі 50000 гривень у поточному 2024 році.

 1️⃣ Право на разову матеріальну допомогу має особа, яка проходить військову службу у складі Збройних Сил України, Національної гвардії України та Прикордонної служби України, мобілізована під час дії воєнного стану, та відповідає таким вимогам: 

☑️ має реєстрацію місця проживання у м.Енергодарі, у тому числі внутрішньо переміщені особи, які були зареєстровані у м.Енергодар до 24 лютого 2022 року;

☑️ є громадянином(-кою) України.

2️⃣ Для оформлення разової матеріальної допомоги заявник(-ця) подає: 

✔️заяву на ім’я начальника УПСЗН ЕМР за формою встановленого зразка, або написану від руки (зразок заяви- за посиланням);

✔️копію паспорта (всі сторінки) або ID-картки, а також витяг про місце проживання (формується засобами Порталу Дія, зокрема мобільного додатка Порталу Дія), або тимчасової довідки, що його замінює; 
✔️ копію довідки - картки платника податків щодо присвоєння ідентифікаційного номера або відмітки про його відсутність; 
✔️довідку з банківської установи про відкриття особистого рахунку за стандартами IBAN (Приватбанк, Сенсбанк, ПУМБ, Ощадбанк, Райффайзен банк Аваль, Укргазбанк), на який може бути зарахована разова матеріальна  допомога;
✔️копію військового квитка/посвідчення (всі сторінки)
✔️довідку форми 5 (додаток до інструкції з діловодства у Збройних Силах України, пункт 2.9. 4.3), видану тим місяцем, коли подається заява для оформлення разової матеріальної допомоги; 
✔️копію посвідчення учасника бойових дій (за наявності).

3️⃣ Заява з необхідними до неї документами подається у паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим громадянам з м.Енергодара, який розташований за адресою: м.Запоріжжя, пр.Соборний, 226, 10 корпус ЗНУ, 
АБО у сканованій формі надсилається на електронну адресу 2328.uszn@gmail.com. Телефон для уточнень - 0936600516 (є Вайбер, Телеграм).

4️⃣ Разова матеріальна допомога виплачується один раз за умови наявності фінансування на відповідний бюджетний рік.

5️⃣ Документи на отримання допомоги необхідно надсилати в одному листі, в темі зазначати тип звернення (допомога ЗСУ, НГУ тощо) та ПІБ військовослужбовця.

❗️НАГОЛОШУЄМО, що першочергово будуть розглянуті заяви військовослужбовців, які: 
🔹ще жодного разу не отримували зазначену виплату;
🔸були мобілізовані в поточному році. 

Виплата допомоги тим військовослужбовцям, які вже отримували її в рамках минулорічної програми (в 2023 році), стартує орієнтовно з другого кварталу 2024-го.

 

Порядок надання щомісячної матеріальної допомоги дітям загиблих Захисників та Захисниць України до досягнення 18-річного віку
 
1️⃣ Право на щомісячну матеріальну допомогу мають сім’ї загиблих Захисників та Захисниць України, в яких виховуються діти до 18-ти років, якщо за законом, застосованим до даної особи, вона не досягає повноліття раніше. 
Допомога надається одному із батьків/законному представнику (далі – заявник(-ця) дитини, який відповідає таким вимогам:
 
☑️ заявник чи дитина загиблого (померлого) Захисника/Захисниці має реєстрацію місця проживання у м.Енергодар або загиблий (померлий) Захисник/Захисниця на день смерті мав реєстрацію місця проживання у м.Енергодар, у тому числі внутрішньо переміщені особи, які були зареєстровані у м.Енергодар до 24.02.2022;
☑️ має статус члена сім’ї загиблого (померлого) відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»;
☑️ є громадянином(-кою) України.
 
2️⃣ Для оформлення щомісячної матеріальної допомоги заявник(-ця) подає:
✅ заяву на ім’я начальника УПСЗН ЕМР за формою встановленого зразка, або написану від руки (зразок заяви);
✅ копію паспорта (усі сторінки) або ID-картки та витяг про місце проживання (формується засобами Порталу Дія, зокрема мобільного додатка Порталу Дія);
✅ копію довідки картки платника податків щодо присвоєння ідентифікаційного номера або відмітки про його відсутність;
✅ копію посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) встановленого зразка;
✅ довідку з банківської установи про відкриття особистого рахунку за стандартами IBAN, на який може бути зарахована щомісячна грошова допомога (Приватбанк, Сенсбанк, ПУМБ, Ощадбанк, Райффайзен банк Аваль, Укргазбанк);
✅ копію документа, що підтверджує сімейні правовідносини, родинні зв’язки, представництво інтересів (свідоцтво про одруження, свідоцтво або рішення суду про розлучення, рішення про всиновлення, визнання батьківства, опіку, піклування, влаштування дитини в прийомну сім’ю або до дитячого будинку сімейного типу тощо);
✅ копію свідоцтва про смерть загиблого (померлого) Захисника\Захисниці.
 
🔸На дитину/дітей подається:
✔️ копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
✔️ копія паспорта/ID-картки (на дитину/дітей віком від 14-ти років);
✔️ витяг про місце проживання дитини/дітей (формується засобами Порталу Дія, зокрема мобільного додатка Порталу Дія);
✔️копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або відмітки про його відсутність для дитини/дітей;
✔️довідка з місця навчання/дитячого закладу з позначкою про перебування/не перебування на повному державному утриманні дитини (дітей).
 
3️⃣ Заява з необхідними до неї документами подається у паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим громадянам з м. Енергодара, який розташований за адресою: м.Запоріжжя, пр.Соборний 226, 10 корпус ЗНУ,
➡️ або у сканованій формі надсилається на електронну адресу 2328.uszn@gmail.com. Телефон для уточнень - 0936600516 (тільки повідомлення у Вайбер, Телеграм).
 
4️⃣ Документи на отримання допомоги необхідно надсилати в одному листі, в темі зазначати тип звернення “Допомога дітям загиблого військовослужбовця до 18р. та ПІБ військовослужбовця”.
 
➡️ Щомісячна матеріальна допомога призначається на один календарний рік, а саме: з місяця подання заяви по 31 грудня поточного року за умови подання необхідних документів та наявності фінансування на відповідний бюджетний рік (у разі подання особою неповного пакету документів, терміни донесення документів – 30 календарних днів).

 

Порядок надання разової матеріальної допомоги на лікування у зв’язку з пораненням Захисникам та Захисницям України, які брали участь у бойових діях

ℹ️ Право на матеріальну допомогу має особа, яка, приймаючи безпосередню участь у бойових діях повномасштабної війни з Російською Федерацією, отримала поранення, тілесні ушкодження (опіки, обмороження, тощо), контузію та відповідає таким вимогам:

🔸має місце реєстрації проживання у м.Енергодарі, у тому числі внутрішньо переміщені особи, які були зареєстровані у м.Енергодарі до 24 лютого 2022 року;
🔸є військовослужбовцем у складі Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших оборонних та правоохоронних органів.

У разі неможливого звернення особисто, з поважних причин, як вийняток, за допомогою може звернутись один із членів сім’ї пораненої особи. У такому випадку подаються документи і пораненої особи і члена сім´ї - заявника.

❗️ Для оформлення допомоги поранена особа або член її сім’ї має подати: 

✅ заяву на ім’я начальника УПСЗН (зразок заяви)
✅ копію паспорта (всі сторінки) або ID-картки та додаток до неї (витяг з ЄДР щодо реєстрації місця проживання (можливо формування через за стосунок «Дія»), або тимчасової довідки, що його замінює;
✅ копію довідки - картки платника податків щодо присвоєння ідентифікаційного номера або відмітки про його відсутність;
✅ довідку форми 100 (Додаток 4 наказу Генерального штабу ЗСУ від 09.07.2018 №258);
✅ довідку з медичного закладу про перебування на лікуванні з причини поранення з зазначенням ступеню тяжкості поранення, або довідку ВЛК про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) з зазначенням ступеню
тяжкості поранення;
✅ копію військового квитка/посвідчення (всі сторінки), у разі їх зіпсування – інший документ, що підтверджує належність до цієї категорії осіб;
✅ копію посвідчення учасника бойових дій (за наявності);
✅ довідку з банківської установи про відкриття особистого рахунку за стандартами IBAN (Приватбанк, Сенсбанк, ПУМБ, Ощадбанк, Райффайзен банк Аваль, Укргазбанк), на який може бути зарахована матеріальна допомога;
✅ копію документа, підтверджуючого сімейні правовідносини (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо), якщо заява подається одним із членів сім’ї.

❗️Матеріальна допомога призначається та виплачується за наявності фінансування у розмірах в залежності від ступеню важкості поранення:
▪️легке поранення - 10 тис. грн;
▪️поранення середнього ступеню тяжкості – 30 тис.грн;
▪️тяжке поранення – 50 тис.грн.

📎 У разі відсутності у довідці медичного закладу інформації про ступень важкості поранення, визначення цього ступеню покладається на медичних працівників комунального некомерційного підприємства «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Енергодарської міської ради на підставі інформації, яка зафіксована у довідках медичних закладів.

📌 Заява з необхідними до неї документами подається:
➡️ у сканованій формі на електронну адресу 📧 2328_uszn@ukr.net

➡️ у разі неможливості відсканувати документи - в паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим громадянам з м.Енергодара (м. Запоріжжя, 10-й корпус ЗНУ, навпроти вул. Незалежності України, 13).

 

Порядок надання адресної допомоги на реабілітацію осіб з інвалідністю I, II, III груп – Захисників та Захисниць України 

1️⃣ Право на адресну  допомогу має особа, яка в результаті поранення під час бойових дій отримала інвалідність I, II, III групи, потребує реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації та відповідає таким вимогам: 
✔️ має реєстрацію місця проживання у м.Енергодар, у тому числі внутрішньо переміщені особи, які були зареєстровані у м. Енергодар до 24.02.2022;
✔️ є громадянином(-кою) України;
✔️ має посвідчення інваліда війни І, ІІ, ІІІ групи відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

2️⃣ Для оформлення адресної допомоги заявник(-ця) подає: 
✅ заяву на ім’я начальника УПСЗН ЕМР за формою встановленого зразка, або написану від руки (зразок заяви)
✅ копію паспорта (усі сторінки) або ID-картки та додатка до неї (витяг з ЄДР щодо реєстрації місця проживання (можливо формування через за стосунок «Дія»), або тимчасової довідки, що його замінює; 
✅ копію довідки - картки платника податків щодо присвоєння ідентифікаційного номера або відмітки про його відсутність;
копію військового квитка (всі сторінки);
✅ копію довідки МСЕК про присвоєння групи інвалідності;
✅ копію індивідуальної програми реабілітації (ІПР);
✅ копію посвідчення інваліда війни;
✅ довідку з банківської установи про відкриття особистого рахунку за стандартами IBAN, на який може бути зарахована матеріальна  допомога (Приватбанк, Сенсбанк, ПУМБ, Ощадбанк, Райффайзен банк Аваль, Укргазбанк).

3️⃣ Заява з необхідними до неї документами подається у паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим громадянам з м. Енергодара, який розташований за адресою: м.Запоріжжя, пр.Соборний 226, 10 корпус ЗНУ, або у сканованій формі надсилається на електронну адресу 2328.uszn@gmail.com. Телефон для уточнень - 0936600516 (тільки повідомлення у Вайбер, Телеграм).

Зверніть увагу ! ➡️Документи на отримання допомоги необхідно надсилати в одному листі, в темі зазначати тип звернення “Допомога на реабілітацію та ПІБ військовослужбовця”.

4️⃣ Адресна допомога виплачується один раз на рік за наявності фінансування на відповідний бюджетний рік за Програмою підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей – мешканців м. Енергодара на 2024-2026 у таких розмірах:

▪️І група - 50 тис. грн;
▪️ІІ група – 30 тис.грн;
▪️ІІІ група – 10 тис.грн.

 

Які заходи для підтримки військовослужбовців заплановані на 2024 рік: ззатверджено нову міську програму

 

Від початку повномасштабної війни, яку розв'язала рф на території України, сотні енергодарців вступили до лав Сил Оборони України аби дати відсіч ворогу та звільнити рідні землі від окупації. На сьогодні понад пів тисячі наших земляків захищають державу у складі Збройних Сил України, Національної Гвардії України та інших оборонних та правоохоронних формувань. Протягом 2022-2023 років міською владою Енергодара вжито ряд важливих заходів, направлених на підтримку наших воїнів. 

Зокрема, було внесено зміни до міської Комплексної Програми підтримки учасників АТО, ООС, сил оборони та членів їх сімей – мешканців Енергодара на 2021-2023 роки. Ними, нагадаємо, передбачено виплату одноразової матеріальної допомоги у сумі 50 тисяч гривень кожному діючому військовослужбовцю, зареєстрованому в Енергодарі. Станом на 1 листопада 2023 року цю виплату вже отримали близько 600 захисників. Також у бюджеті передбачені виплати разової грошової допомоги для військових, які зазнали поранень у ході бойових дій. Так, особи, які отримали легке поранення, отримують 10 тисяч гривень, поранення середньої тяжкості - 30 тисяч, тяжке поранення - 50 тисяч гривень. 

❗️❗️❗️Зверніть, будь ласка, увагу на додаткові виплати військовослужбовцям та членам їх родин і на зміни, які стануть можливими  в 2024 році!

Затверджено  нову Програму підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей - мешканців м. Енергодара на 2024-2026 роки. Окрім одноразової матеріальної допомоги у сумі 50 тисяч гривень кожному діючому військовослужбовцю, зареєстрованому в Енергодарі та разової грошової допомоги для військових, які зазнали поранень у ході бойових дій, в новій Програмі на наступний рік також планується  передбачити:
✅ надання адресної допомоги на реабілітацію захисників, які мають інвалідність: 
І групи - 50 000 грн; 
ІІ групи - 30 000 грн; 
ІІІ групи - 10 000 грн;

Ці три напрямки будуть пріоритетними на 2024 рік. 

Крім того, якщо дозволить спроможність міського бюджету, в 2024 році будуть профінансовані такі нові напрямки Програми. А саме: 

✅ надання разової адресної допомоги у розмірі 50 000 грн членам сімей загиблих захисників на організацію поховання;

✅ надання матеріальної допомоги у сумі 10 000 грн членам сімей загиблих захисників до Дня пам’яті Захисників і Захисниць України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет i територіальну цілісність України;

✅ виплата адресної матеріальної допомоги у сумі 2000 грн дітям захисників України до Дня захисту дітей;

✅ надання щомісячної адресної допомоги у розмірі прожиткового мінімуму дітям загиблих захисників до досягнення 18-річного віку;

✅ фінансування Громадської організації «Об’єднання учасників ATO та волонтерів «Передова».
 
 Реалізація нової Програми розрахована на 2024-2026 роки. Загальний заплановий обсяг її фінансування на три роки - 149 млн грн.

Додаткову інформацію про те, куди саме необхідно буде звернутися для оформлення відповідних виплат і які документи надати, повідомимо окремо - напочатку 2024 року - коли Програма стартує.

 

Військовослужбовці з Енергодара мають право на одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету на суму 50 тисяч гривень

Діючі військовослужбовці Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Прикордонної служби України, які зареєстровані в Енергодарі, мають право на одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету у розмірі 50 000 гривень.

Станом на 1 листопада таку виплату отримав 571 військовослужбовець. Сумарно на реалізацію цієї програми вже спрямовано понад 28,55 млн гривень. Допомога призначається всім військовим вказаних категорій у рамках міської Комплексної Програми підтримки учасників АТО, ООС, сил оборони та членів їх сімей – мешканців Енергодара на 2021-2023 роки. Програма діє до кінця 2022 року, тому ті, хто ще не встиг подати заяву на призначення виплати, можуть це зробити.
 Крім того, наразі міські служби готують проєкт аналогічної програми на наступний рік, у якій обов'язково буде передбачено фінансування на продовження такої виплати для наших захисників.

 ❗️Військові, які належать до вищезазначених категорій та ще не подавали заяву на призначення допомоги, можуть звернутися з пакетом необхідних документів.

📎 Для оформлення разової матеріальної допомоги заявник подає: 
✅ заяву на ім’я начальника УПСЗН (зразок заяви);
✅ копію паспорта або ID-картки та додатку до неї, або тимчасової довідки, що його замінює;
✅ копію довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків  або відмітки про його відсутність; 
✅ копію військового квитка або посвідчення офіцера, у разі їх відсутності/зіпсування – інший документ, що підтверджує належність до даної категорії;
✅ копію документа з банку про відкриття особистого рахунку IBAN, на який буде зарахована допомога.

➡️ Заява з необхідними документами надається в електронному вигляді у сканованій формі на електронну адресу: 2328_uszn@ukr.net. 
В разі відсутності такої можливості - в паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим громадянам м. Енергодара (10-й корпус ЗНУ, навпроти вулиці Незалежної України, 13, м. Запоріжжя). 

Телефони гарячої лінії: +380980173725, +380997505994

 

Енергодарці, які отримали поранення під час військової служби, можуть отримати разову матеріальну допомогу з міського бюджету

Дючі військовослужбовці Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Прикордонної служби України, які зареєстровані в Енергодарі, мають право на одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету у розмірі 50 000 гривень.

Станом на 1 листопада 2023 року таку виплату отримав 571 військовослужбовець. Сумарно на реалізацію цієї програми вже спрямовано понад 28,55 млн гривень. Допомога призначається  всім військовим вказаних категорій у рамках міської Комплексної Програми підтримки учасників АТО, ООС, сил оборони та членів їх сімей – мешканців Енергодара на 2021-2023 роки. Програма діє до кінця поточного року, тому ті, хто ще не встиг подати заяву на призначення виплати, можуть це зробити. Крім того, наразі міські служби готують проєкт аналогічної програми на наступний рік, у якій обов'язково буде передбачено фінансування на продовження такої виплати для наших захисників.

Військові, які належать до вищезазначених категорій та ще не подавали заяву на призначення допомоги, можуть звернутися з пакетом необхідних документів.

 Для оформлення разової матеріальної допомоги заявник подає: 
✅ заяву на ім’я начальника УПСЗН (зразок заяви);
✅ копію паспорта або ID-картки та додатку до неї, або тимчасової довідки, що його замінює;
✅ копію довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків  або відмітки про його відсутність; 
✅ копію військового квитка або посвідчення офіцера, у разі їх відсутності/зіпсування – інший документ, що підтверджує належність до даної категорії;
✅ копію документа з банку про відкриття особистого рахунку IBAN, на який буде зарахована допомога.

➡️ Заява з необхідними документами надається в електронному вигляді у сканованій формі на електронну адресу: 2328_uszn@ukr.net. 
В разі відсутності такої можливості - в паперовій формі до Центру допомоги евакуйованим громадянам м. Енергодара (10-й корпус ЗНУ, навпроти вулиці Незалежної України, 13, м. Запоріжжя).

 

Для військових спрощено процедуру проходження ВЛК 

Відтепер медзаклади можуть обмінюватися документами з військовими частинами, ТЦК та службами соціальної підтримки через систему електронного документообігу. 
Це значно спростить та пришвидшить процес проходження військово-лікарської комісії для наших захисників, дозволить уникнути черг та бюрократичних процесів.

Зараз документи щодо рішення ВЛК про відпустку або про непридатність за станом здоровʼя медзаклад в електронному вигляді направить до військової частини, після чого військовослужбовець може одразу їхати до центру комплектування за місцем проживання або відпустки. Військова частина надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до центру комплектування.

Через систему електронного документообігу відбуватиметься обмін такими документами:
▪️ довідка про обставини травми;
▪️ постанова ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
▪️ постанова ВЛК про непридатність до військової служби;
▪️ інші документи.

❗️ Якщо військовослужбовцю відмовляють у наданні послуги або заклад, до якого звернулися, не має системи електронного документообігу, потрібно звернутись на гарячі лінії:
☎️ МОЗ - 0 800 60 20 19 
☎️ Міноборони – 0 800 500 442

 

Для ветеранів працює єдина онлайн-платформа з відповідями на актуальні питання

Для ветеранів та їхніх сімей працює онлайн-платформа Е-ветеран, де можна знайти корисну інформацію та отримати доступ до ряду послуг. На інформаційному порталі Е-ветеран можна отримати вичерпну інформацію щодо питань соціального захисту, про надання статусів, а ідентифікувавшись за допомогою електронного підпису – скористатися цифровими ветеранськими послугами.  Це стосується не лише самих ветеранів, а й членів їх родин. Інформаційний портал має належний захист безпеки персональних даних.

 Посилання на портал: http://eveteran.gov.ua/ 

 

Алгоритм дій у разі зникнення цивільної людини від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

За консультаціями щодо порядку дій, допомоги у вирішенні соціальних, побутових та юридичних питань рідні полонених можуть звертатися на Гарячу лінію Координаційного штабу:
☎️ для дзвінків з України: 0 800 300 529 (безкоштовно);
☎️ для дзвінків з-за кордону: 044 390 43 90 (за тарифами оператора).

 Детальніше - в сюжеті за посиланням: https://youtu.be/V6EYe-divYA?si=qlNK9zFb7T1o1bQE

 

Корисна підбірка контактів від Міноборони для сімей військовослужбовців

☎️ Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців: 0 800 332 720
☎️ Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими: 0 800 300 529
 (регіональні центри також працюють у Миколаєві, ВінниціХаркові, Львові
☎️ Уповноважений Верховної Ради з прав людини - 0 800 501 720

✅ Також ви завжди можете звернутися на гарячу лінію Міноборони: ☎️ 0 800 500 442 

 Більше корисних контактів у пораднику "Родинам захисників"

 

УВАГА!
Ворог шукає будь-які способи, щоб виявити позиції Збройних сил України та завдати підступного удару

Так, за останньою інформацією, співробітники фсб знаходять телефони українських військових, телефонують їм з номера +380993508729 ( але, звісно, можуть бути й інші номери) та під виглядом волонтерів або небайдужих цивільних питають, куди саме вони можуть привезти начебто зібрану для ЗСУ допомогу. Які наслідки в разі отримання відповіді на питання про персональні дані військових, адреси, місця розташування підрозділів тощо, не важко здогадатися. Вочевидь, це робиться для розвідування закритої інформації та наведення ракетних ударів. 

ПРОСИМО ВСІХ НАШИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ПРЕДСТАВНИКІВ ТЕРОБОРОНИ, ВОЛОНТЕРІВ, ВСІХ ГРОМАДЯН БУТИ ВКРАЙ ОБЕРЕЖНИМИ ПІД ЧАС СПІЛКУВАННЯ З НЕЗНАЙОМИМИ ОСОБАМИ, НІКОМУ НЕ ПОВІДОМЛЯТИ ВІДОМУ ВАМ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПЕРЕМІЩЕННЯ АБО РОЗТАШУВАННЯ НАШИХ ВІЙСЬКОВИХ. СПІВПРАЦЮВАТИ МОЖНА ЛИШЕ З ПЕРЕВІРЕНИМИ ВОЛОНТЕРСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ АБО ОФІЦІЙНИМИ ОРГАНАМИ ВЛАДИ!

Що потрібно знати родичам військових, якщо захисник не виходить на зв'язок?

Міністерство оборони України підготувало буклет з порадами, які допоможуть у разі відсутності зв’язку з військовим. Порадник "Родинам військових" розроблено для підтримки родичів та близьких військовослужбовців.

Завантажити порадник можна за посиланням або взяти копію у ТЦК або відділеннях «Укрпошти».

Гаряча лінія Міноборони України - 0800 500 442

 

Для родичів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, запрацювала нова гаряча лінія

 Звернувшись на "лінію" можна:
✔️ отримати інформацію щодо роботи Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
✔️ консультації для родичів таких осіб.   

 Телефон "гарячої лінії" - 0 800 103 333.

 Також з питань щодо осіб, які вважаються зниклими безвісти за особливих обставин, можна звертатися і на “гарячу лінію” Офісу Омбудсмана з прав людини – 0 800 50 17 20.

 

Куди повідомляти, якщо вам стало відомо про те, що людина потрапила у полон?

Інформацію щодо потрапляння особи в полон до ворога необхідно повідомляти виключно до компетентних державних органів, нагадує Національне інформаційне бюро (НІБ) при Мінреінтеграції. 
Потрібно зібрати якомога більше інформації про обставини потрапляння людини у полон, в тому числі від її побратимів, свідків, рідних чи із соціальних мереж. 
Отримані дані слід одразу фіксувати, щоб повідомити до: 
• НІБ на цілодобову гарячу лінію за номером 16-48 (для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65) або через чат-боти у Telegram чи Viber. А також – написавши на електронну пошту: info@nib.gov.ua чи у месенджер на Facebook-сторінці або заповнивши онлайн-форму на сайті Бюро.
• Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими - 0 800 300 529.
• Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України, який функціонує при СБУ - (044) 321-11-21 та (098) 321-11-21.  
• Також необхідно подати заяву до відділення Національної поліції. 
Якщо ж підтвердження про перебування людини у полоні немає, але вона більше не виходить на зв’язок, потрібно звертатися до Національного інформаційного бюро. НІБ опрацює та внесе таку інформацію до відповідного реєстру.

 

Інформаційна безпека для родин військовополонених: що потрібно пам’ятати

Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції нагадує, що дані військових, які ймовірно перебувають у полоні, слід повідомляти виключно українським профільним інституціям.

▪️Заповнення анкет, отриманих зі смс-повідомлень чи інших неофіційних розсилок, навпаки може завадити звільненню оборонців з полону. Таким чином ворог може збирати персональні дані полонених і їхніх рідних.

Тож заради безпеки наших захисників рекомендуємо їхнім близьким:

- ігнорувати будь-які неофіційні повідомлення;
- не надавати жодної особистої інформації про своїх родичів неперевіреним особам/сайтам/телеграм-каналам;
- повідомляти про випадки незаконного збору персональних даних до правоохоронних органів України.

❗️Нагадуємо, що повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію за номером: 16-48 чи скориставшись чат-ботами у Telegram або Viber. Також можна заповнити онлайн-форму на сайті НІБ. Для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65.

 

Корисна інформація для військовослужбовців на одному ресурсі 

За підтримки Уряду створено онлайн-портал, на якому зібрана вичерпна інформація щодо основних питань в частині проходження військово-лікарської комісії, отримання необхідних документів та довідок, оформлення пільг тощо.

 На ресурсі turbota.mil.gov.ua можна дізнатися:
 
❓ як отримати направлення на лікування чи реабілітацію; 

❓ що важливо під час проходження лікування, військово-лікарської та медико-соціальної експертної комісії; 

❓ які пільги та грошові виплати належать військовослужбовцю; 

❓ які документи потрібно отримати і до кого за ними звертатись. 

ℹ️ Також додаткову інформацію щодо процедури проходження ВЛК можна дізнатися на гарячих лініях: 

☎️ Міністерства охорони здоров’я України: 0 800 60 20 19;

☎️ Міністерства оборони України: 0 800 500 442.

 

Для військовослужбовців, які зазнали поранень, Міноборони розроблено спеціальний Довідник 

 "Довідник військовослужбовця після поранення" розміщено на сайті Міноборони: 
➡️через вкладку «військовослужбовцям» https://www.mil.gov.ua/ 

➡️здійснюється перехід на сайт ТУРБОТА https://turbota.mil.gov.ua/

Сайт простий у користуванні, містить алгоритми дій пораненого та відповіді на всі питання, які виникають під час лікування, проходження ВЛК, отримання виплат тощо. 

Також на сайті є «Довідник військовослужбовця після поранення», який можна завантажити

Для максимального комфорту сайт містить зразки рапортів та покрокові інструкції отримання виплат, протезування, отримання статусу УБД, посвідчення особи з інвалідністю тощо.

 

Що потрібно знати, якщо близька вам людина, яка несе службу у лавах ЗСУ, не виходить на зв'язок?

 Міністерство оборони України підготувало буклет з порадами, які допоможуть у разі відсутності зв’язку з військовим. 

Порадник "Родинам військових" розроблено для підтримки родичів та близьких військовослужбовців.

➡️ Завантажити порадник можна:

✅ через QR-код на сайті Міноборони;
✅ за посиланням https://mod-gov-ua.s3.eu-north-1.amazonaws.com/MOD_ZSU-FAMILY_V0037_2023.07.18.pdf
✅ або взяти копію у ТЦК або відділеннях «Укрпошти.

Гаряча лінія Міноборони України - 0800 500 442

 

 

 

 

Поділитись